Oświetlenie zewnętrzne

Odpowiednie doświetlenie ulic, chodników i ścieżek to ważna kwestia w zakresie bezpieczeństwa. Lampy wybrane oraz rozmieszczone w przemyślany sposób ułatwiają bezproblemowe pokonanie drogi, minimalizując ryzyko wypadków. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad zastosowaniem odpowiedniego rozwiązania z zakresu oświetlenia zewnętrznego.

W naszym sklepie proponujemy wysokiej jakości lampy uliczne, które emitują światło o wysokiej jakości. Jednocześnie wszystkie proponowane modele otrzymały solidne konstrukcje, z trwałych materiałów, odpornych na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oświetlenia ulicznego!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Czym powinno się cechować oświetlenie zewnętrzne?

Odpowiednia moc światła

Ze względu na biologię oka, które w mroku pozostawia rozluźnione mięśnie, należy zadbać o odpowiednie natężenie światła lamp ulicznych. To ważne, ponieważ zbyt mocny strumień będzie powodował szybkie zmęczenie narządu wzroku, a zatem gorszą widoczność. Dlatego, wybierając elementy oświetlenia ulicznego, zwróć uwagę na modele, które nie oślepiają, ale jednocześnie emitują na tyle mocne światło, że poradzą sobie z rozproszeniem mroku.

Wysoka jakość światła

Wybierając lampy uliczne, należy zwrócić również uwagę na jakość emitowanego światła. Przede wszystkim ma ono za zadanie zapewniać kontrast na odpowiednim poziomie, aby wszystkie elementy infrastruktury drogowej były dobrze widoczne. Jakość emitowanego światła wpływa również na prawidłowe rozróżnianie poszczególnych kolorów. Jednocześnie warto sprawdzić wybrane lampy pod względem stałości świecenia. Zmienny, niestały, a nawet migoczący promień będzie męczył oczy oraz zaburzał widoczność.

Wychwytywanie ruchu

Niekiedy nie ma potrzeby, aby oświetlenie zewnętrzne działało przez cały czas. Czasami lampy są montowane w miejscach, gdzie światło potrzebne jest tylko przez chwilę, a potem może pozostać zgaszone przez resztę nocy. W takim wypadku warto zainwestować w kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu nie dość, że pozwolą oświetlić dane miejsce w momencie wykrycia kogoś, kto się w nim porusza, to jeszcze wpłyną pozytywnie na środowisko, ponieważ nie będą pobierać dużo energii.

Inne cechy oświetlenia ulicznego

Czujnik zmierzchu

Odpowiednia pora uruchamiania oraz wyłączania oświetlenia ulicznego to ważny aspekt z dwóch powodów. Pierwszy z nich to bezpieczeństwo – sterowanie ręczne stwarza ryzyko zagapienia się operatora i zbyt późne włączenie lamp. Drugi aspekt stanowi ekologia – oświetlenie warto zapalać oraz gasić, kiedy tylko promienie słoneczne mogą samodzielnie odpędzić mrok bądź chwilę przed zniknięciem ich za horyzontem. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wybór oświetlenia zewnętrznego z czujnikiem zmierzchu. Taki element zapewni odpowiedni czas włączenia oraz wyłączenia lampy bez konieczności ingerencji człowieka w cykl. Wybierając oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem zmierzchu, dbasz zarówno o bezpieczeństwo użytkowników ulicy, chodnika lub ścieżki, jak i o ochronę środowiska.

Właściwa wysokość montażu

Wysokość, na której zostaną zamontowane lampy uliczne, powinna zostać dokładnie przemyślana. Dzieje się tak, ponieważ ta wartość ma odwrotnie proporcjonalny stosunek do gęstości światła. Tłumacząc tę zależność – im wyżej postanowisz zamontować lampę, oświetli ona większy obszar. Jednocześnie zaś gęstość światła maleje. Aby zachować gęstość światła na odpowiednim poziomie, sprawdź, na jakiej wysokości najlepiej zamontować daną lampę. W ten sposób zapewnisz optymalną widoczność.
0